Noen har fått oppskriften allerede, men her kommer den for alle dere andre som har spurt:)
Oppskriften er absolutt ikke perfekt, og ca betyr ca;)
Hele sjalet er strikket i rillestrikk (rett på retten og rett på vrangen).
Legg opp 3 masker på pinne nr 3, og øk 1 maske (innenfor ytterste maske) i hver side annenhver omgang opp til ca 25 riller (50 omganger). Øk deretter 1 maske i hver side (innenfor ytterste maske) hver omgang til ca 64 riller/190 masker. Jeg ville at sjalet skulle brukes som et skjerf, og derfor strikket jeg det ikke så langt, men heller litt bredt. Bare husk å fell av løst slik at sjalet blir tøyelig. Hekle til slutt en picôt-kant langs V'en.
Jeg brukte Duos silke/merino-garn, og den off-white fargen heter 500 mens den lyseblå heter 527. Sjalet inkl heklekant veier ca 25 gram.
Silke/ull-garnet fra Nøstebarn eller Bånsull kan nok også brukes, det er av samme tykkelse, og er like mykt og slitesterkt (det er iallfall min erfaring:)
Lykke til med strikkingen!:) Klem B:)
7 kommentarer:
Kjempenydelig! Takk for tipset!
Ha en fin uke! Hilsen fra Pillepalle
Nydelig sjal!! Du er døktig! Ha en fin mandag!
Så flott sjal! Takk for oppskriften :) Ønsker deg en fin mandag.
Jeg tror nok ikke det er håp for meg og strikking, men nydelig var det i alle fall! :)
For et søtt sjal og en veldig søt liten modell også!
Det er vel omtrent samme modell som vi strikker til Karius/Baktus sjalene. Jeg har strikket begge, men i min egen vri, og jeg klarer aldri å huske hvem som kalles Karius og hvem som kalles Baktus. men sjalene er geniale!!!
TUSEN takk for oppskriften! Her er vår versjon ;) http://familienrossebo.blogspot.com/2010/01/nytt-sjal.html
Legg inn en kommentar